Dziś jest czwartek, 18 lipiec 2024. Imieniny: Erwina, Kamila

Ogłoszenia duszpasterskie 30.12.2018

Niedziela Świętej Rodziny

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 18.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

3. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 9.00, 11.30 i 18.00. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. według ustalonego planu.

5. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę 6 stycznia na Mszy św. o godzinie 11.30.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych.

7. W czasie kolędowym w dni powszednie Msza św. będzie tylko o godzinie 9.00. Biuro parafialne będzie nieczynne. Wszelkie nagłe sprawy proszę załatwiać po osobistym kontakcie z którymś z księży

8. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Plan Kolędy:
- środa od 16 ul. Wolności, Aleja Wolności, Wysoka;
- czwartek od 16 ul. Choszczeńska, Szumin, Trzebiń;
- piątek od 16 Czarneckiego, Chyża, Różana, Owocowa, Lipowa, Leśna;
- sobota od 10 Pomień, Pomień Kolonia, od 10 Rajsko, od 13. Wielgoszcz, od 15 Słutowo /początek przy barze/.