Dziś jest czwartek, 18 lipiec 2024. Imieniny: Erwina, Kamila

Ogłoszenia duszpasterskie 29.07.2018

XVII Niedziela Roku1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.

2. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

3. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania od godz. 17.00. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Ksiądz proboszcz odwiedzi w piątek ?swoich? chorych z komunią św. od godziny 9.

4. W pierwszą sobotę miesiąca oprócz zmiany tajemnic Żywego Różańca rozpoczniemy nowy cykl pięciu pierwszych sobót miesiąca ze spowiedzią i komunią św. wynagradzającą za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec, rozważanie i Msza św. o godzinie 14.00. Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za księży proboszczów, we wspomnienie ich patrona, św. Jana Marii Vianneya.

5. W sobotę nie będzie Mszy św. niedzielnej w Słutowie, gdyż przenosimy ją na odpust odprawiany w Uroczystość Przemienienia Pana Jezusa w poniedziałek 6 sierpnia o godzinie 17.00.

6. Jubilatom i solenizantom życzymy obfitych Bożych darów.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.