Dziś jest czwartek, 18 lipiec 2024. Imieniny: Erwina, Kamila

Ogłoszenia duszpasterskie 27.01.2019

Trzecia niedziela roku1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z Komunią św. i sakramentem chorych w porach ustalonych przez księży.

4. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9 i 15 oraz 18 (Msza św. niedzielna). W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne które wtedy odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne. Zmiana tajemnic Żywego Różańca podczas nabożeństwa i pierwszosobotniego rozważania do Niepokalanego Serca Maryii o godzinie 14.

5. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w środę po Mszy św. o godzinie 18.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Zapowiedzi przedślubne:
1. Ireneusz Sycz i Katarzyna Krzysztofik
2. Marcin Wojtysiak i Alicja Gabriela Krasowska
zap. II