Dziś jest czwartek, 18 lipiec 2024. Imieniny: Erwina, Kamila

Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2024

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY


1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.

2. Dziś z grupą dzieci z klas IV przeżywamy dzień ich rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Módlmy się za nie, aby miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem Jezusem w Komunii Świętej. Pomagajmy młodemu pokoleniu w zbliżaniu się do Pana naszym prawdziwie chrześcijańskim życiem, dobrym przykładem i odważnym świadectwem wiary.

3. Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki. Nasze mamy polecimy opiece Matki Najświętszej w czasie dzisiejszego majowego nabożeństwa.

4. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9.00 i o 12.00. Po Eucharystii o godz. 12 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszego miasta. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. W szczególny sposób proszę mieszkańców ulicy Słonecznej o pomoc w udekorowaniu czwartego ołtarza. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze, i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków w środę o godzinie 17.00. Msze św. w kościołach filialnych w układzie niedzielnym, procesje wokół kościoła w Suliborzu, Pomieniu i Nętkowie.

5. Administrator Apostolski naszej Archidiecezji Ksiądz Biskup Zbigniew Zieliński udziela dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla mieszkańców Archidiecezji oraz przebywających na jej terenie w piątek, 31 maja br. (piątek po Bożym Ciele).

6. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy oraz ostatnio zmarłych Parafian.