Dziś jest czwartek, 18 lipiec 2024. Imieniny: Erwina, Kamila

Ogłoszenia duszpasterskie 21.10.2018

XXIX niedziela roku

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie ? Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.

3. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 17.30.

4. Możemy pobrać kartki na wypominki, które są wyłożone przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Każda kartka jest opatrzona numerem, który należy zapamiętać by wiedzieć kiedy ta kartka będzie odczytywana (co niedzielę w listopadzie poinformujemy na jaki dzień dany numer przypada). Pobierając kartki z różnymi numerami mamy pewność, że nasze wypominki będą odczytywane w inne dni.

5. Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Zapowiedzi przedślubne
Dariusz Krzysztof Wajszczyk ? Renata Sęk
zap. I