Dziś jest czwartek, 18 lipiec 2024. Imieniny: Erwina, Kamila

Ogłoszenia duszpasterskie 19.05.2024

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

2. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego wieczoru o godz. 17.30 spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym.

3. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła w Jej święto poświęcone temu tytułowi, który uroczyście potwierdził papież Święty Paweł VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 roku. Maryja Matka Kościoła w tym tytule jest główną patronką naszej Archidiecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy o godz. 18.00.

4. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie.

5. Rozpoczynamy przeżywanie uroczystości pierwszej komunii w naszej parafii. Dzieci klas trzecich przychodzą w środę o godzinie 16 30. na ostatnią próbę przed pierwszą komunią świętą. W piątek o godzinie 17.00 pierwsza spowiedź po niej uczestnictwo w nabożeństwie majowym. W sobotę o 12.00 uroczystość pierwszej komunii świętej. W niedzielę o 11.30 dziękczynienie Panu Bogu za pierwsze pełne uczestnictwo w Mszy św.

6. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy, dzieci z klas IV o godzinie 11.30 obchodzić będą rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej.

7. W przyszłą niedzielę przypada również święto naszych mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy.

8. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga samego.