Dziś jest czwartek, 18 lipiec 2024. Imieniny: Erwina, Kamila

Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2024

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
1. W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Kończący się rok szkolny i katechetyczny 2023/2024 niech nas pobudzi do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i zbliżyliśmy się do Pana.

2. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia po Mszy świętej.

3. W piątek, 21 czerwca, zakończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny. Na dziękczynną Mszę Świętą zapraszamy w piątek o godzinie 8.00.

4. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę zbieramy do puszek ofiary na letni wypoczynek dzieci i młodzieży organizowany przez CARITAS.

5. Na dzień 20 czerwca ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. W Kościele ten dzień obchodzimy w ostatnią niedzielę września, ale chciejmy serdeczną modlitwą otoczyć tych, którzy z powodu wojny czy prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich. Jednocześnie dziękujemy za wsparcie, jakie okazujecie, Drodzy Parafianie, wojennym uchodźcom z Ukrainy.

6. Proszę o dodatkowe ofiary na przygotowanie potrzebnej dokumentacji przed malowaniem kościoła, którą musimy dostarczyć do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

7. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.