Dziś jest czwartek, 18 lipiec 2024. Imieniny: Erwina, Kamila

Ogłoszenia duszpasterskie 12.05.2024

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.

2. Każdego majowego wieczoru zapraszamy na wspólną modlitwę maryjną: o godz. 17.30.

3. Rozpoczynamy nowennę do Ducha św. jako bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela a będziemy ją odprawiać przed wieczorną Eucharystią.

4. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Po mszy św. procesyjnie ze śpiewem na ustach udamy się z figurą Matki Bożej na ulice naszego miasta by tam odmówić różaniec.

5. Kolejne bezpośrednie przygotowanie dzieci do pierwszej komunii św. w poniedziałek o godzinie 16.30.

6. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, jak i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask. A wszystkich, którzy ostatnio od nas odeszli do Domu Ojca, polecamy naszym modlitwom.