Dziś jest czwartek, 18 lipiec 2024. Imieniny: Erwina, Kamila

Ogłoszenia duszpasterskie 07.10.2018

XXVII Niedziela roku

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

2. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

3. W sobotę 13 października zapraszamy o godzinie 18.00 na ostatni w tym roku Dzień Fatimski, podczas którego po Mszy św. będziemy chcieli odmówić różaniec na ulicach naszego miasta. Nabożeństwa różańcowego o godzinie 17.30 w sobotę nie będzie.

4. Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz z kandydatami do bierzmowania z poza szkoły w sobotę o godzinie 20.00 w Kościele.

5. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski, w związku z tym dzieci ze Szkoły Podstawowej przed Mszą św. o godzinie 11.30 zaprezentują montaż słowno ? muzyczny na cześć naszego wielkiego świętego i rodaka Jana Pawła II. Jak co roku przeprowadzona zostanie też zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

6. Z racji Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy nauczycieli i pracowników szkoły na Mszę św. w niedzielę o godzinie 16.00. Po Mszy św. okazja do miłego spotkania na plebanii.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.

Zapowiedzi przedślubne
Paweł Kubacki ? Alicja Bromberger
zap. I