Dziś jest czwartek, 18 lipiec 2024. Imieniny: Erwina, Kamila

Ogłoszenia duszpasterskie 05.05.2024

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY
1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.30, przed wieczorną Eucharystią.

2. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę, 8 maja, w przypadającą tego dnia uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. Również w środę na godzinę 17.00 zapraszam rodziców i dzieci pierwszokomunijne na pierwsze bezpośrednie przygotowanie do pierwszej komunii (dzieci mają mieć ze sobą dzienniczki).

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dla naszej parafii to uroczystość szczególna, gdyż wtedy będziemy przeżywali wizytację kanoniczną, która w każdej parafii odbywa się co pięć lat. Tym razem spotkamy się z księdzem biskupem Henrykiem Wejmanem na Mszy św. w Pomieniu o godzinie 10.00. Wszystkich chętnych do Pomienia serdecznie zapraszam.

6. Składamy najserdeczniejsze życzenia Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.