Dziś jest czwartek, 18 lipiec 2024. Imieniny: Erwina, Kamila

Ogłoszenia duszpasterskie 04.11.2018

XXXI Niedziela roku

1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

2. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Dzień Niepodległości obchodzimy w naszej parafii na Mszy św. o godzinie 11.30.

3. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych.

4. Przez cały listopad w niedziele o godz. 15 będziemy modlić się na różańcu za zmarłych na naszym cmentarzu, a w dni powszednie i niedziele o godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. W poniedziałek kartki z numerem 4, we wtorek numer 5, w środę numer 6, w czwartek nr 7, w piątek nr 8 (wszystkie kartki ?obce? i nie numerowane), w sobotę numer 1, a w niedzielę numer 2 .

5. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.