Dziś jest czwartek, 18 lipiec 2024. Imieniny: Erwina, Kamila

Ogłoszenia duszpasterskie 02.12.2018

I Niedziela Adwentu


1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem ?W mocy Bożego Ducha?. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów. Po Mszy św. na plebanii dla dzieci kakao i drożdżówka.

4. Na progu nowego roku liturgicznego powierzajmy wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna do Matki Bożej w środy o godz. 18.00.

5. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w środę po wieczornej Mszy św.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Pierwszopiątkowa spowiedź święta o godz. 17.00. Odwiedziny chorych z komunią św. w ustalonych godzinach.

7. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz. 9.00 i 15.00 poprzedzoną czuwaniem wynagradzającym i zmianą Tajemnic Żywego Rżańca do Niepokalanego Serca N.M.P.

8. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.

9. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów

10. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.