Dziś jest czwartek, 18 lipiec 2024. Imieniny: Erwina, Kamila

Ogłoszenia duszpasterskie 02.09.2018

XXII Niedziela roku

1. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 8.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Inauguracja roku szkolnego będzie miała miejsce w hali sportowej o godzinie 9.00.

3. W pierwszy piątek miesiąca nasza parafia włącza się w ogólno diecezjalny post i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem o liczne i święte powołania do sakramentu kapłaństwa. Naszą modlitwę rozpoczniemy od spowiedzi pierwszopiątkowej o godzinie 17.00, później Msza św. do Najświętszego Serca Jezusowego, nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem i czuwanie. Podobnie czuwanie wznowimy w sobotę po Mszy św. o godzinie 9.00 i będziemy kontynuować przez cały dzień aż do godziny 18.00.

4. Z okazji pierwszego piątku księża udadzą się z komunią św. do chorych w ustalonych terminach.

5. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Przeżyjemy wtedy naszą modlitwę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godzinie 15.00.

6. Zapraszamy chętnych do udziału w pielgrzymce diecezjalnej na Jasną Górę 21 września.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele diecezjalne.

Zapowiedzi przedślubne:
1. Łukasz Tomasz Lechocki ? Katarzyna Kacprzak
2. Dariusz Iwaniuk ? Joanna Romanowska
3. Łukasz Garbowski ? Marta Przybylska
zap. II