Dziś jest sobota, 21 maj 2022. Imieniny: Kryspina, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 31.10.2021

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU1. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msza św. w naszym kościele o godzinie 8 i na cmentarzu o godz. 12. Po niej procesja żałobna do pięciu stacji i możliwość poświęcenia poszczególnych pomników.

2. We wtorek 2 listopada ? Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze św. w naszym kościele o godzinie 9 i 18.

3. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

4. Naszą modlitwę wypominkową będziemy przeżywali w listopadzie codziennie o godzinie 17.30 poczynając od środy 3 listopada.

5. 5 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem w umówionych porach kapłani przyjdą do chorych parafian. O godz. 17 spowiedź pierwszopiątkowa.

6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy panów na męski różaniec. Wyjazd do Choszczna w raz z ks. Bartoszem o godzinie 6.30. Msza św. pierwszosobotnia do Niepokalanego Serca Maryi wraz z rozważaniem oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca o godzinie 15.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele parafialne.