Dziś jest piątek, 3 maj 2024. Imieniny: Marii, Aleksandra

Ogłoszenia duszpasterskie 31.07.2016

XVIII niedziela roku 31.07.2016

1. Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie 10 dni przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego. Dziś przypada kulminacyjny moment dni młodzieży ? tzw. Msza posłania pod przewodnictwem papieża.

2. Jutro będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.

3. Również jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętego proboszcza z Ars. Naszą modlitwę ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W pierwszy piątek z racji czasu urlopowego w tym miesiącu odwiedzin chorych z Komunią świętą nie będzie. W sobotę zapraszamy o 15.00 na spowiedź i modlitwę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi oraz zmianę Tajemnic Żywego Różańca.

5. 21 sierpnia będzie w naszej parafii gościć już XVI Piesza Pielgrzymka Miłosierdzia Bożego z Koszalina do Myśliborza. Jak każdego roku przyjmijmy pielgrzymów w liczbie ponad 110 osób pod swój dach dając im możliwość tak cennego wypoczynku. Proszę o wpisywanie się z ofertami noclegów.

6. Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny, przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości. Swoje pozdrowienia kierujemy do korzystających z wakacyjnego odpoczynku. Pomódlmy się także o życie wieczne dla ostatnio zmarłych parafian.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary składane na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

1. Przemysław Raubo, rz. kat., kawaler, zam. w Bytowie
Katarzyna Dębińska, rz. kat., panna, zam. w Odargowie. Zap. II