Dziś jest sobota, 31 lipiec 2021. Imieniny: Ignacego, Ernesty

Ogłoszenia duszpasterskie 31.05.2020

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce ?Zielonymi Świątkami?, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: ?Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy?. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Jednocześnie jest to święto patronalne naszej Archidiecezji.

3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dbając o wszystkie nasze małe ?pociechy? otoczmy je szczerą modlitwą i jak największą miłością.

4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej będziemy śpiewali Litanię do Serca Pana Jezusa.

5. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych z komunią św. odwiedzimy w umówionych terminach. Okazja do spowiedzi św. w Pierwszy piątek miesiąca od godziny 17.00. W pierwszą sobotę Msza Święta poprzedzona pierwszosobotnim nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej wraz z ze zmianą tajemnic Żywego Różańca o godzinie 15.00.

7. Według obowiązujących przepisów epidemicznych możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele bez żadnych ograniczeń ilościowych. Jedynym wymaganiem są założone w pomieszczeniu zamkniętym maseczki zasłaniające nos i usta. Dyspensa ks. Arcybiskupa zwalniająca nas z obowiązku uczestnictwa w eucharystii niedzielnej jest utrzymana do końca czerwca.

8. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.

9. ?Bóg zapłać? za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie parafii.