Dziś jest poniedziałek, 29 kwiecień 2024. Imieniny: Piotra, Rity

Ogłoszenia duszpasterskie 31.05.2015

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu. Dziś o godz.17.30 zapraszam do kościoła na ostatnie nabożeństwo majowe. Natomiast litanię o godzinie 15.00 zaśpiewamy przy figurze Matki Bożej koło przychodni, przy krzyżu na ul. Słonecznej oraz na Trzebiniu.

2. Jutro ? Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie o godzinie 17.30 przed Mszą Świętą o godz. 18.00. Także jutro po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci, które podczas Bożego Ciała będą przezywać swoją rocznicę pierwszej Komunii św.

3. W środę o godz. 16.30 spowiedź dzieci rocznicowych oraz wszystkich chętnych do spowiedzi przed uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Próba sypania kwiatów przez dziewczynki rocznicowe, komunijne i młodsze w środę o godzinie 17.00 Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

4. W czwartek obowiązkowa uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana dawniej uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 11.30. Po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 11.30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie usytuowany przy krzyżu koło Bramy Choszczeńskiej, drugi przy piekarni, trzeci przy figurze Matki Bożej koło ośrodka zdrowia, czwarty przy domu kultury. O przygotowanie ołtarzy proszę osoby zajmujące się tym co roku. Proszę też o podjęcie wszystkich ważnych funkcji na procesji takich jak niesienie feretronów, sztandarów różańca itp. Na filiach Msze święte na Boże Ciało odprawiamy następująco: Słutowo godz. 8.00, Sulibórz z procesją godz. 9.00, Rybaki godz.. 10.30, Pomień z procesją o godz. 9.00 i Nętkowo o godzinie 10.30.

5. W ramach tak zwanej ?oktawy Bożego Ciała? procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła po nabożeństwie czerwcowym.

6. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z komunią św. od godziny 9.00.

7. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Dziękuję też za ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego seminarium Duchownego. Proszę również o przygotowanie się do podjęcia próby naprawy witraży.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele parafialne.

1. Jakub Łoński, kawaler, rz. kat., zam. w Reczu
Katarzyna Jurkiewicz, panna, rz. kat., zam. w Stargardzie Szczec. zap. III 2. Tomasz Grzegorz Pawlak, kawaler, rz. kat., zam. w Nętkowie
Anna Kowalik, panna, rz. kat., zam. w Reczu zap. III
3. Michał Kazimierczak, kawaler, rz. kat., zam. w Szczecine