Dziś jest czwartek, 28 październik 2021. Imieniny: Szymona, Tadeusza

Ogłoszenia duszpasterskie 31.03.2019

IV niedziela Wielkiego Postu

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą L?tare, co oznacza ?cieszcie się?. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 18. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi ? Matki Bolesnej oddamy w sobotę o godz. 15. Zmiana tajemnic Żywego Różańca przed nabożeństwem. Spowiedź święta w piątek w godz. 17.

3. Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1730.

4. Ostatnie przed świętami odwiedziny chorych z posługą sakramentalną według umówionego czasu.

5. Przygotowując się do Świąt Paschalnych, w których widzimy źródło wszelkiej łaski, przypominamy o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. ?Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.?. Pragnąc umożliwić wiernym nie tylko wypełnienie przykazań, ale nade wszystko dobre przygotowanie do Świąt Wielkanocnych, od przyszłej niedziel będziemy przeżywali rekolekcje Wielkopostne, które przeprowadzi dla nas ks. Dr hab. Krzysztof Bielawny z sanktuarium w Gietrzwałdzie.

6. Po Mszy św. w zakrystii jak co roku możemy kupić świąteczne świece Caritas.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Plan rekolekcji:
Niedziela 07.04. nauka na każdej Mszy św.
Poniedziałek - środa Msza św. z nauką w Reczu o godzinie 9 i 18.
Dzień rekolekcyjny i spowiedź św. na filiach odpowiednio w Słutowie w poniedziałek godzina 16.00, w Suliborzu poniedziałek godzina 17.00, w Nętkowie wtorek godzina 16.00, w Rybakach wtorek godzina 17.00 i w Pomieniu środa godzina 17.00.