Dziś jest piątek, 19 kwiecień 2024. Imieniny: Adolfa, Tymona

Ogłoszenia duszpasterskie 30.08.2020

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem. Nowy rok szkolny powinniśmy 1 września rozpocząć poranną Mszą św. w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, jednak z powodów epidemicznych by nie gromadzić dzieci w tak dużej grupie tej Mszy nie będzie. Zapraszam więc na wieczorną Mszę św. podczas której w indywidualnej modlitwie będziemy prosić Boga w tych Ważnych sprawach.

2. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

3. Te i inne osobiste intencje przedstawimy Matce Bożej podczas środowej nowenny o godz. 18.

4. W pierwszy piątek odwiedziny u chorych i seniorów naszej parafii z posługą sakramentalną w umówionych porach. Koronka i Msza św. do Miłosierdzia Bożego w piątek o godzinie 15. Okazja do spowiedzi św. w naszym kościele o godzinie 17. Zapraszam też do licznego udziału w pierwszopiątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Świętej, do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej o godzinie 18.. Pierwszosobotnia Msza Święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi oraz zmianą tajemnic Żywego Różańca w naszym kościele o godz. 15..

5. Od pierwszego września wracamy do normalnego działania biura parafialnego. Kancelaria jest czynna w poniedziałek, środę i piątek od godziny 16 do 18 oraz w sobotę od 11 do 13.

6. ?Bóg zapłać? za wszelkie ofiary złożone na tacę, a przeznaczone na utrzymanie parafii.