Dziś jest niedziela, 28 kwiecień 2024. Imieniny: Pawła, Walerii

Ogłoszenia duszpasterskie 30.08.2015

1. Dziś ? dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji i w miesiącu trzeźwości. W liturgii słowa usłyszeliśmy wezwanie do zachowywania prawa Bożego i wprowadzania słowa Bożego w czyn. Niech to przesłanie towarzyszy zarówno gościom opuszczającym po wakacjach naszą parafię, jak i wszystkim parafianom. Do sprawy troski o trzeźwość narodu będziemy przy różnych okazjach powracali w przyszłości.

2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza ks. Marka Kokoszyńskiego. Życząc Mu wielu radości i satysfakcji w pełnieniu posługi kapłańskie w naszej parafii, otoczmy Go naszą serdecznością i modlitewną troską.

3. We wtorek ? rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godzinie 8.00. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.

4. We wtorek przypada też 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.

5. W środę o godz. 18.00 ? nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie ? Msza Święta wieczorna, po niej zmiana tajemnic żywego różańca.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17.30. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych o ustalonych wcześniej porach..

7. W piątek o 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza św. przed Obrazem Jezu, ufam Tobie.

8. Sobotnia wieczorna Msza św. w Reczu jest odprawiana jako niedzielna dla tych wszystkich, którzy z jakiś powodów nie mogą uczestniczyć w Mszy św. niedzielnej w normalnym czasie.

9. Zmieniają się godziny i dni odprawiania Mszy św. w dni powszednie w kościołach filialnych. Msze św. będą o godzinie 17.00 w Suliborzu we wtorek, w Rybakach w środę, w Pomieniu w czwartek, w Nętkowie w piątek.

10. Zapraszam do zapisywania się na pielgrzymkę archidiecezjalną na Jasną Górę w dniach 25 ? 26 września.

11. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Dziękuję też za ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego seminarium Duchownego i naprawę witraży.

12. ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele parafialne.