Dziś jest niedziela, 28 kwiecień 2024. Imieniny: Pawła, Walerii

Ogłoszenia duszpasterskie 30.07.2023

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję! Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. We wtorek, 1 sierpnia mija 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia.

3. W środę podczas Nowenny o godz. 18.00 zanosimy nasze prośby do Matki nieustannie nam pomagającej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. o ustalonym czasie. Okazja do spowiedzi w piątek od godziny 17.30. W sobotę uczcimy Matkę Najświętszą i powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam tego dnia na Eucharystię i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej raz zmianę tajemnic Żywego Różańca o godz. 15.00.

5. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Uroczystość odpustowa w Słutowie w niedzielę na Mszy św. o godzinie 8.30.

6. Biuro parafialne w czasie wakacji jest czynne w poniedziałek i piątek od godziny 16.00 do 18.00. Wszelkie „nagłe” sprawy proszę załatwiać przez umówienie telefoniczne z dyżurującym księdzem (nr telefonu na stronie internetowej parafii) lub przy okazji Mszy św. wieczornej.

7. Proszę o ofiary na tak zwany „wkład własny” dofinasowania malowania naszego kościoła.

Grzegorz Westerlich – Luiza Obrzud
zap. II