Dziś jest wtorek, 28 wrzesień 2021. Imieniny: Luby, Wacława

Ogłoszenia duszpasterskie 30.05.2021

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

2. Wczoraj dzieci z klasy III a przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze. W Białym Tygodniu dzieci wraz z rodzicami i bliskimi oprócz niedzieli i czwartku będą przychodziły na Mszę św. o 18.00

3. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w Reczu o godzinie 9.00 i 12.00. Po Mszy Świętej o 12.00 wyruszymy ulicami z procesją do czterech ołtarzy przygotowanych w stałych miejscach. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Już teraz wyrażamy wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, niosącym feretrony, baldachim, pomagającym księdzu nieść Najświętszy Sakrament, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego. Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Podczas procesji zachowujmy obowiązujące przepisy tzn. bądźmy w maseczkach albo w odpowiednim rozproszeniu.

4. Próba sypania kwiatków na procesji oraz okazja do spowiedzi św. szczególnie dla dzieci przeżywających rocznicę pierwszej komunii w środę o godzinie 17.00.

5. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. wieczorną z procesją i litanią do Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 18.00

6. W pierwszy piątek miesiąca kapłani przyjdą do chorych w umówionych godzinach. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana Tajemnic Żywego Różańca o godzinie 15.00.

7. Próba przed bierzmowaniem i spotkanie z wszystkimi kandydatami do tego sakramentu w najbliższy poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Zapowiedzi przedślubne:
Konrad Pacak ? Kornelia Ptaszyńska
zap. II