Dziś jest sobota, 27 kwiecień 2024. Imieniny: Teofila, Zyty

Ogłoszenia duszpasterskie 30.04.2017

III Niedziela Wielkanocna

1. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza o godzinie 17.30 i celebrowali tak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski. Według naszej tradycji parafialnej chcemy spotykać się na modlitwie majowej przy poszczególnych krzyżach przydrożnych naszej parafii. Dlatego w przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo majowe o godzinie 14.00 w Słutowie, Suliborzu i Rybakach.

2. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie tak jak w niedzielę. Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

3. W sobotę w naszej parafii będziemy przeżywali o godzinie 16.00 uroczystość podczas której ponad dwudziestu młodych ludzi przyjmie sakrament bierzmowania. Spowiedź święta dla kandydatów, świadków, rodzin bierzmowanych oraz wszystkich chętnych w piątek od godziny 16.30.

4. Z okazji pierwszego piątku miesiąca oprócz spowiedzi, księża naszej parafii udadzą się z komunią św. do chorych w umówionych terminach.

5. Zmiana tajemnic Żywego Różańca i nabożeństwo pierwszosobotnie w sobotę o godzinie 12.00.

6. Próba dzieci pierwszokomunijnych w piątek o godzinie 17.00. Spotkanie z rodzicami dzieci po Mszy św. około godziny 18.30.

7. Po Mszy św. będziemy zbierać dzisiaj ofiary do puszek na pomoc dla ogarniętej wojną Syrii, szczególnie dla zrujnowanego Aleppo.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

1. Jacek Młynarczykowski, rz. kat., kawaler, zm. w Reczu
Patrycja Buczkowska, rz. kat., panna, zam. w Nosowie