Dziś jest poniedziałek, 6 kwiecień 2020. Imieniny: Izoldy, Celestyny

Ogłoszenia duszpasterskie 29.12.2019

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę.

2. We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz. 18.00, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

3. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę

4. W naszej parafii 2 stycznia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy na pierwsze dni podamy 1 stycznia.

5. W czasie kolędowym w dni powszednie Msze św. będziemy sprawowali o godzinie 9.00. W tym czasie biuro parafialne będzie nieczynne. Sprawy najważniejsze i nagłe proszę załatwiać po uprzednim kontakcie z księdzem.

6. Odwiedziny chorych z komunią św. z racji pierwszego piątku w umówionych terminach.

7. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę a dziś przeznaczone na cele parafialne.