Dziś jest niedziela, 24 styczeń 2021. Imieniny: Felicji, Tymoteusza

Ogłoszenia duszpasterskie 29.11.2020

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o 7.00. Zapraszamy (pamiętając o obostrzeniach pandemicznych) wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i świece.

3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami.

4. W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. w ustalonych porach. O godz. 15 Koronka do miłosierdzia Bożego. Okazja do spowiedzi świętej od godziny 17.00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca, przypadającą w tym tygodniu, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca o godzinie 15.

6. W naszej parafii ruszyła bożonarodzeniowa akcja „Paczuszka dla Maluszka”. To zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla niemowląt. Celem akcji jest wsparcie samotnych matek, maluchów uratowanych od aborcji oraz instytucji, które się nimi zajmują. Aby uczestniczyć w tej akcji trzeba z ustawionej w kościele choinki wziąć jedną bombkę co będzie jednoznaczne ze zobowiązaniem do samodzielnego przygotowania paczuszki dla jednego noworodka lub przekazania dobrowolnej darowizny na ten cel. Przyniesione paczki lub darowizny pod koniec adwentu zostaną przekazane do najbliższego Domu Samotnej Matki lub podopiecznych Fundacji Małych Stópek.

7. W przyszłą niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny.

8. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.