Dziś jest czwartek, 25 kwiecień 2024. Imieniny: Jarosława, Marka

Ogłoszenia duszpasterskie 29.11.2015

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: ?Nowe życie w Chrystusie?. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas.

2. Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

3. W naszej parafii rozpoczynamy dziś rekolekcje adwentowe, które przede wszystkim mają w nas odnowić przeżycie Mszy św. roratnich. W tym celu zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych na Msze roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, które będą w rekolekcje i w całym adwencie o godzinie 7.00. Po roratach na plebanii dla wszystkich dzieci kakao i drożdżówka. Drugie spotkanie rekolekcyjne od poniedziałku do środy na Mszy św. wieczornej o godzinie 17.00. Podczas każdej Mszy św. rekolekcyjnej okazja do spowiedzi. Specjalną spowiedź przedświąteczną ogłosimy w odpowiednim czasie. Msze św. rekolekcyjne na filiach według podanego wcześniej planu.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy przed obrazem ?Jezu, ufam Tobie? o godzinie 15.00 oraz do adoracji Najświętszego Sakramentu przed Msza św. ku czci NSPJ o godzinie 17.00. Kapłani udadzą się z komunią św. do chorych z okazji pierwszego piątku o umówionych wcześniej porach W pierwszą sobotę zwrócimy się w ufnej modlitwie za wstawiennictwem Maryi podczas odmawiania przez Różę św. Michała cząstki różańca o godzinie 15.00. Podczas różańca okazja do spowiedzi wynagradzającej i komunii św. w Mszy św. bezpośrednio następującej. Przed nabożeństwem zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. W naszej parafii zapraszamy dziś o godzinie 15.00 na cmentarz na wspólną modlitwę różańcową za naszych zmarłych.

6. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania w sobotę o godzinie 16.00.

7. Polecam parafialny kalendarz ścienny na 2016 rok zawierający zdjęcia kościołów naszej parafii. Egzemplarz w cenie 15 złotych można kupić w zakrystii, od ministrantów lub w biurze parafialnym.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele parafialne.

Wojciech Cierzniak, rz. kat., kawaler, zam. w Bełcznej
Agata Lewandowska, rz. kat., panna, zam. w Reczu