Dziś jest czwartek, 28 marzec 2024. Imieniny: Anieli, Renaty

Ogłoszenia duszpasterskie 29.10.2017

XXX Niedziela Roku

1. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane: o 9 i 18 oraz o 12 na cmentarzu w Reczu ( Msza św. na cmentarzu w Pomieniu o godzinie 10.30) . W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga wszystkich czasów w Jego świętych ? w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Po Mszy św. na cmentarzu udamy się z procesją do pięciu stacji by tam modlić się za dusze zmarłych w różnych stanów.

2. W czwartek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszym kościele będą sprawowane Msze Święte o godz. 9, 10, 11 i 18. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar ? odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

3. Naszą modlitwę wypominkową będziemy realizować przez cały listopad codziennie o godzinie 17.30. Rozpoczynamy ją w piątek od kartek z numerem jeden. Numery dwa i trzy będą odpowiednio w sobotę i niedzielę.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godziny 17 i w sobotę o godzinie 15 podczas pierwszosobotniego nabożeństwa do Niepokalanego Serca N.M.P. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w sobotę o 15.

5. Przypominam, że z okazji pierwszego piątku miesiąca z sakramentami świętymi udajemy się do chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej według ustalonego porządku.

6. Jak już słyszeliśmy we wtorkowy wieczór 31 października o godzinie 18 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do Dom Kultury na wieczorny przemarsz, śpiew i konkurs zakończony w kościele litanią do wszystkich świętych.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.