Dziś jest sobota, 21 maj 2022. Imieniny: Kryspina, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 29.08.2021

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

2. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

3. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. spotkanie z liturgiczną służbą ołtarza. Do służby przy ołtarzu zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, aby w grupie kandydatów przygotowywali się do obowiązków ministrantów. Czas w ciągu roku wypełniamy różnymi spotkaniami. Oprócz modlitwy nie brakuje wycieczek, zabaw i sportu. Zainteresowanych, najlepiej z rodzicami, zapraszamy do zakrystii po niedzielnych Mszach Świętych. Zapisy u ks. Bartosza ? opiekuna liturgicznej służby ołtarza. Piątek 3 września to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00. Przed południem kapłani przyjdą do chorych. W sobotę o godz. 15.00 różaniec, rozważane i Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. Kurs przedmałżeński przeżyjemy w naszej parafii 3,4,10 i 11 września. Chętnych zapraszamy na pierwszą naukę 3 września o godzinie 19.00.

6. Dziękuję bardzo za wszelkie ofiary przeznaczone na odbudowę i renowację uszkodzonego muru oporowego na drodze krajowej nr 10 przy kościele w Słutowie. Powyższy mur, chociaż blisko pasa drogowego, jest w całości wybudowany na terenie kościelnym i dlatego obowiązek jego utrzymania spoczywa tylko na parafii. Stąd też dalej proszę o ofiary dzięki którym będziemy mogli spełnić nasz obowiązek. Ofiary można składać w zakrystii, biurze parafialnym lub w kopertach na tacę.

7. W przyszłą niedzielę z racji ?Dnia solidarności z Afgańczykami? po Mszach św. będziemy zbierali do puszek ofiary na pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Zapowiedzi przedślubne:
1. Dawid Mroczek ? Alicja Pater
2. Bartosz Więsko ? Klaudia Walus
zap. I