Dziś jest piątek, 1 lipiec 2022. Imieniny: Haliny, Mariana

Ogłoszenia duszpasterskie 29.05.2022

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.

2. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po nabożeństwie majowym lub czerwcowym.

3. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

4. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

5. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: odwiedziny chorych z komunią św. w umówionym czasie, okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godziny 17.00. W sobotę różaniec, rozważanie i Msza św. o niepokalanym Sercu Maryi oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca o godzinie 15.00.

7. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18.00. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

9. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na „tacę”, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Zapowiedzi przedślubne:
Piotr Urwentowicz – Natalia Paulina Szymczyk
zap. I