Dziś jest wtorek, 7 maj 2024. Imieniny: Gustawy, Ludmiły

Ogłoszenia duszpasterskie 29.05.2016

IX niedziela roku

1. Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.

2. Jeszcze dziś, jutro i pojutrze o godz. 17.30 odprawimy majowe nabożeństwa. Od środy natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa również
o godz. 17.30.

4. We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP. To nie tylko święto odwiedzin matki Świętego Jana Chrzciciela przez Maryję, lecz również, a może przede wszystkim, spotkanie Mesjasza z prorokiem.

5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas czerwcowego nabożeństwa w sposób szczególny będziemy modlić się o święte powołania do służby Bożej, a po Mszy św. poświęcimy zioła, wianki i kwiaty.

7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w tej intencji i do uczestnictwa we Mszach Świętych o godz. 15.00 i 18.00. Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Odwiedziny chorych z komunią św. tak jak w każdy inny pierwszy piątek miesiąca

9. W sobotę, w którą przypadnie wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, zmiana tajemnic Żywego Różańca, spowiedź i komunia wynagradzająca o godzinie 15.00.

10. Przy obrazie Jezusa Miłosiernego są wyłożone listy, na których można wyrazić swoje poparcie dla zmiany ustawy o planowaniu rodziny i ochronie płodu ludzkiego z 6 czerwca 1997 roku.

11. ?Bóg zapłać? za ofiary składane na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Tomasz Łysakowski, rz. kat., kawaler, zam. w Zabrzu
Urszula Wojciechowska, rz. kat., panna, zam. w Reczu