Dziś jest piątek, 19 kwiecień 2024. Imieniny: Adolfa, Tymona

Ogłoszenia duszpasterskie 29.03.2020

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Od dzisiejszej ? piątej niedzieli Wielkiego Postu ? zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji odwiedziny chorych z komunią św. w umówionych terminach. Wszelkie celebracje związane z tymi dniami musimy niestety ograniczyć do zastosowania przepisów o postępowaniu w czasie epidemii. Dlatego apeluję o duchowe przeżywanie Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali i prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu w tabernakulum w kościele, który przez cały dzień jest otwarty.

3. Ks. Arcybiskup wydał dekret o dyspensie od obowiązku uczestnictwa w Mszy niedzielnej i świątecznej do dnia 19 kwietnia.

4. Okazja do spowiedzi codziennie 15 min. przed mszą św. oraz w tym tygodniu w piątek od godziny 16 do 18. Można też umówić się z każdym z księży na indywidualną spowiedź św. Numery telefonów znajdziemy na internetowej stronie parafii.

5. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.

6. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej ? Niedzielą Palmową. Z tej okazji święcimy w kościołach palmy. Ponieważ nie możemy być wszyscy na Mszy św. to przynieśmy nasze palmy na Mszę św. o godzinie 11.30 i odpowiednio podpisane (np. na przyklejonej karteczce) połóżmy na tylnych ławkach, a po Mszy je odbierzmy.

7. Codziennie w dni powszednie możemy przyjść do kościoła o 15.00 by w Godzinę Miłosierdzia odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, zaśpiewać suplikacje i odmówić nowennę do św. Andrzeja Boboli.

8. W najbliższych tygodniach proszę przychodzić do biura parafialnego z najważniejszymi sprawami unikając zbędnych kontaktów. W zakrystii można kupić świece Caritas i świąteczne baranki.

9. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę a dziś przeznaczone na cele parafialne. Ofiary składane podczas nabożeństwa Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

Zapowiedzi ślubne:
Mateusz Wojcieszko ? Natalia Różańska - zap. II