Dziś jest niedziela, 16 styczeń 2022. Imieniny: Marcelego, Włodzimierza

Ogłoszenia duszpasterskie 28.11.2021

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię ? na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel ? Bóg z nami.

2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego ?Eucharystia daje życie?. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem ?Posłani w pokoju Chrystusa?. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: ??ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie? (J 6,57).

3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 7.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Po roratach a przed szkołą zapraszamy na plebanię na kakao oraz drożdżówkę.

4. W Adwencie będziemy także przeżywali czas rekolekcji. W naszej wspólnocie będą one miały początek w IV niedzielę adwentu. Będzie wtedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Adwentu. Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego.

5. Za chwilę będą też poświęcone opłatki wigilijne, które będzie można nabywać w zakrystii przez cały adwent.

6. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w ustalonych terminach. Spowiedź w I piątek od godziny 17.00. W sobotę nabożeństwo ku Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wraz z Mszą św. i zmianą tajemnic Żywego Różańca o godzinie 15.00.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele parafialne.