Dziś jest czwartek, 28 październik 2021. Imieniny: Szymona, Tadeusza

Ogłoszenia duszpasterskie 28.10.2018

XXX Niedziela roku 28.10.2018

1. Niewidomy żebrak Bartymeusz jest dla nas wzorem, jak należy usilnie prosić Pana Jezusa w naszych modlitewnych błaganiach. Nie zrażał się opinią innych ludzi, którzy chcieli go uciszyć, bo miał żywą wiarę. Pan Jezus nie pozostaje nigdy obojętny na nasze wołanie z wiarą.

2. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 17.30.

3. W środę 31 października w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych spotkajmy się o godzinie 18.30 w holu Domu Kultury, skąd dzieci w przebraniu świętych lub Aniołów, a dorośli ze zniczem w ręku przemaszerują do kościoła by oddać cześć relikwiom Świętych Pastuszków z Fatimy. Dla chętnych od godziny 20 do 22 adoracja w kościele połączona z możliwością zapoznawania się z żywotami świętych.

4. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. 1 listopada o godzinie 9 i 18.

5. Tradycyjnie już od 1 listopada rozpoczyna się czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. O godz. 12.00 zgromadzimy się na cmentarzu, aby podczas Mszy Świętej i procesji polecać miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku.

6. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

7. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 15 i 18.

8. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa o godz. 15. Wtedy też będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

9. Przez cały listopad w niedziele o godz. 15 będziemy modlić się na różańcu za zmarłych na naszym cmentarzu, a w dni powszednie i niedziele o godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. W piątek kartki z numerem 1, w sobotę numer 2, a w niedzielę z numerem 3.

10. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Zapowiedzi przedślubne
Dariusz Krzysztof Wajszczyk ? Renata Sęk
zap. II