Dziś jest piątek, 29 marzec 2024. Imieniny: Wiktoryna, Helmuta

Ogłoszenia duszpasterskie 28.06.2022

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł (kolekta mszalna).

2. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym.

3. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

4. Od 2015 roku z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Będziemy modlić się o roztropne wykorzystywanie dóbr natury i ochronę środowiska.

5. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. według ustalonego porządku. Okazja do spowiedzi od godziny 17.00.

6. W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Różaniec, rozważanie pierwszosobotnie, spowiedź wynagradzająca, Msza św. i zmiana Tajemnic Żywego Różańca wyjątkowo o godzinie 13.00.

7. Gminne dziękczynienie za plony tzw. Msza św. dożynkowa o godzinie 15.00 w parku miejskim. Serdecznie zapraszamy.

8. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

9. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na „tacę”, a dziś przeznaczone na cele parafialne.