Dziś jest niedziela, 28 kwiecień 2024. Imieniny: Pawła, Walerii

Ogłoszenia duszpasterskie 28.07.2019

XVII niedziela roku

1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: ?Panie, naucz nas modlić się?. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

2. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

3. W najbliższych dniach przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek ks. proboszcz odwiedzi ?swoich? chorych z komunią św. w stałych godzinach. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 17. Nabożeństwo pierwszosobotnie do Niepokalanego Serca Maryi Panny wraz z wymianą tajemnic Żywego Różańca w sobotę o godzinie 15.

4. W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Do modlitwy za poległych w walce o wolność Ojczyzny zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.

5. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia oraz wpisania się do sierpniowej księgi trzeźwości.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.