Dziś jest sobota, 4 maj 2024. Imieniny: Floriana, Monikia

Ogłoszenia duszpasterskie 28.05.2023

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się,

2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, głównej patronki naszej archidiecezji.

3. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. W środę nasze prośby składamy u stóp Tej, którą nazywamy Matką naszą najlepszą i Pośredniczką u Boga. Zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na świąteczną wieczorną Eucharystię o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy celebrowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

5. W obchodzony w najbliższy czwartek Międzynarodowy Dzień Dziecka na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. w ustalonych terminach. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godziny 17.00. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej, rozważanie i zmiana tajemnic Żywego Różańca o godzinie 15.00.

8. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień dziękczynienia.

9. „Bóg zapłać” za ofiary składane na „tacę”, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Konrad Paweł Matwiejko – Jagoda Milewska. Zap. II.