Dziś jest niedziela, 28 kwiecień 2024. Imieniny: Pawła, Walerii

Ogłoszenia duszpasterskie 28.05.2017

VII Niedziela Wielkanocna. Wniebowstąpienie Pańskie.

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: ?A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie? (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły ? z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

2. Od piątku ubiegłego tygodnia modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek. Licznie włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego, którą odmawiamy podczas nabożeństwa majowego o godzinie 17.30, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

3. W tym tygodniu ? w najbliższy czwartek ? rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

4. W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.

5. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele o godz. 16.30. Odwiedziny chorych z Komunią św. wedle ustalonego porządku. W sobotę o godzinie 15.00 zapraszam na modlitwę i Komunię św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi oraz zmianę tajemnic Żywego Różańca.

6. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

1. Łukasz Aleksander Pawlak, rz. kat., kawaler, zam. w Szczecinie
Anna Ligenza, rz. kat., panna, zam. w Reczu