Dziś jest wtorek, 23 kwiecień 2024. Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Ogłoszenia duszpasterskie 28.03.2021

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

2. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek o godzinie 18.00, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej o godzinie 18.00 oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła ? Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc o godzinie 21.00. Taka sama liturgia Triduum Paschalnego jak w Reczu będzie odprawiana w Pomieniu.

3. Po liturgii w Wielki Czwartek adoracja eucharystii na ołtarzu wystawienia (dawniej ciemnicy) będzie do godziny 22.00. Również do tej pory będzie okazja do sakramentu pojednania.

4. Wielki Piątek ? pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 15 (w godzinie miłosierdzia) Koronka do Miłosierdzia Bożego i droga krzyżowa. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00. Tym razem będziemy adorować krzyż tylko przez przyklęknięcie. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie do godziny 22.00. Również wtedy okazja do spowiedzi św. Księża odwiedzą chorych z komunią św. od godziny 9.00.

5. Wielka Sobota ? dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godziny 9.00 do 20.00. Święcenie pokarmów w Reczu pod krzyżem misyjnym przy kościele o 10.00 i 12.00. Na liturgię wieczorną zabierzmy ze sobą świece. Święcenie pokarmów przy krzyżach na wsiach będzie się odbywało w następującym Porządku: Słutowo 9.00; Wielgoszcz 9.15; Głębokie 9.40; Sulibórz 10.00; Suliborek 10.20; Rybaki 10.40; Grabowiec 11.00; Nętkowo 11.15; Rajsko 11.40; Pomień 12.00.

6. Przy chrzcielnicy jest wystawiony karton, do którego proszę wrzucać żywność (w sensie suchego prowiantu), którą będziemy chcieli ofiarować jako naszą jałmużnę wielkopostną dla sióstr przygotowujących codzienne posiłki bezdomnym.

7. Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele parafialne.