Dziś jest piątek, 19 kwiecień 2024. Imieniny: Adolfa, Tymona

Ogłoszenia duszpasterskie 28.02.2021

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

2. Spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystępują do I komunii św. w środę po Mszy św. wieczornej.

3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

4. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godziny 17.00. W godzinach umówionych odwiedziny chorych z komunią św.

5. Rozważanie pierwszosobotnie wraz ze zmianą tajemnic Żywego Różańca oraz Msza św. do Niepokalanego Serca Maryi o godzinie 15.00.

6. 10. Rekolekcje parafialne rozpoczną się od 7 marca. Poprowadzi je ks. Wojciech Helak proboszcz i dyrektor ośrodka rekolekcyjnego z Mrzeżyna Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji jest następujący: W niedzielę nauka na wszystkich Mszach św. Msze św. z nauką w Reczu od poniedziałku do środy codziennie o godzinie 18. Na filiach Msze św. z nauką: w poniedziałek o 16.00 w Słutowie i 17.00 w Suliborzu; w wtorek w Rybakach o 16.00 i w Nętkowie o 17.00; w środę o 17.00 w Pomieniu.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

8. Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele parafialne.

1. Artur Niewlaczyn ? Marta Błaszczyk
2. Mariusz Jabłoński ? Marta Skowron