Dziś jest wtorek, 7 maj 2024. Imieniny: Gustawy, Ludmiły

Ogłoszenia duszpasterskie 28.02.2016

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian pragniemy zachęcić do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które w tym roku przyjmą formę Misji Fatimskich i odbędą się od 6 do 12 marca. Cały program znajdziemy w gablotce parafialnej oraz w parafialnym biuletynie i serwisie internetowym.

2. Nabożeństwa tego okresu także pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem dziś o godz. 16.30 na gorzkie żale z nauką pasyjną, w piątek zaś na drogę krzyżową o godzinie 16.30.

3. Za udział w rekolekcyjnych ćwiczeniach, za udział w nabożeństwach drogi krzyżowej, gorzkich żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4 . W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na wieczorne nabożeństwo w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W piątek odwiedziny chorych wedle ustalonego przez księży programu. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godzinie 9, sprawowaną przez ks. bpa Henryka Wejmana w intencji wszystkich mieszkańców Recza z okazji 71 rocznicy polskości na ziemiach zachodnich. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. Od przyszłej niedzieli zmieniamy godzinę odprawiania Mszy św. wieczornych na 18.00.

6. Zapraszamy do udziału w Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej dnia 19 marca. Koszt wyjazdu około 30 złotych.

7. Prosimy o składanie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu podczas nabożeństwa gorzkich żali.

8. ?Bóg zapłać? za wszelkie ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele parafialne.

1. Piotr Sylwester Paruch, rz. kat. zam. w Nętkowie
Ewelina Justyna Paruch z d. Stypuła, rz. kat. zam. w Nętkowie