Dziś jest czwartek, 21 marzec 2019. Imieniny: Benedykta, Lubomiry

Ogłoszenia duszpasterskie 28.01.2018

IV Niedziela zwykła

1. Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.

2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

3. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Kapłani odwiedzą chorych z racji pierwszego piątku miesiąca z komunią św. według ustalonego porządku.

4. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 15.00 (z koronką do Miłosierdzia Bożego) i 18.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan, a na Mszy św. o godzinie 18 dzieci pierwszokomunijne odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne.

5. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz. 15.00. Wtedy będzie również zmiana tajemnic Żywego Różańca

6. Do Środy Popielcowej (14.02.) Mszy św. w dni powszednie na filiach nie będzie.

7. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.