Dziś jest piątek, 29 marzec 2024. Imieniny: Wiktoryna, Helmuta

Ogłoszenia duszpasterskie 2711.2022

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga,

2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 7.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Po roratach a przed szkołą zapraszamy na plebanię na kakao oraz drożdżówkę.

3 W Adwencie będziemy także przeżywali czas rekolekcji. W naszej wspólnocie będą one miały początek w IV niedzielę adwentu.

4 Za chwilę będą też poświęcone opłatki wigilijne, które będzie można nabywać w zakrystii przez cały adwent.

5 Możemy też kupić świece świąteczne, dzięki którym jak każdego roku będziemy mogli wspomóc Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

6 Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w środę po Mszy św.

7 W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w ustalonych terminach. Spowiedź św. w I piątek od godziny 17.00. W sobotę nabożeństwo ku Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wraz z Mszą św. i zmianą tajemnic Żywego Różańca o godzinie 15.00.

8 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9 „Bóg zapłać” za ofiary złożone na „tacę” a dziś przeznaczone na cele parafialne.