Dziś jest sobota, 27 kwiecień 2024. Imieniny: Teofila, Zyty

Ogłoszenia duszpasterskie 27.10.2019

XXX niedziela roku

1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

2. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych o godz. 17.30.

3. Prosimy o wypisywanie imion zmarłych na kartach wypominkowych, które można zabrać, wychodząc ze świątyni. Nabożeństwa wypominkowe od niedzieli o godz. 17.30.

4. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msza Święta o godz. 9.00 w kościele i o 12.00 na cmentarzu połączona z procesją.

5. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w kościele o godz. 9 i 18 oraz na cmentarzu o godz. 12.

6. W związku z listopadowymi uroczystościami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich.

7. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiali na cmentarzu we wszystkie niedziele listopada o godzinie 15.

8. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

9. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.