Dziś jest piątek, 19 kwiecień 2024. Imieniny: Adolfa, Tymona

Ogłoszenia duszpasterskie 27.09.2015

1. Dziś ? dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Turystyki. Słowo Boże tej niedzieli wzywa nas do unikania zazdrości, nieuczciwego bogacenia się i innych grzechów. Zdaniem Chrystusa ? dla człowieka lepsza jest utrata ręki, nogi lub oka niż obraza Boga, pociągająca za sobą karę wieczną w piekle. Starajmy się mądrze korzystać z darów Bożych, w tym także w ramach podróżowania, aby przez to ubogacać swoje wnętrze.

2. We wtorek ? święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.

3. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie ? Msza Święta wieczorna.

4. W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc o godz. 18.00. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.00. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 9.00.

6. W sobotę o godzinie 17.00 spotkanie z kandydatami do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

7. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Dziękuję też za ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego seminarium Duchownego i naprawę witraży.

8. W przyszłą niedzielę przyjadą do nas alumni Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego, którzy będą się z nami modlić o liczne i święte powołania do kapłaństwa a po Mszy św. będą zbierać ofiary na utrzymanie seminarium.

9. ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele parafialne.

Daniel Liburski, rz. kat., kawaler, zam. w Choszcznie
Marta Jałowiecka, rz. kat., panna, zam. w Reczu