Dziś jest wtorek, 16 kwiecień 2024. Imieniny: Bernadetty, Cecyliana

Ogłoszenia duszpasterskie 27.08.2017

XXI Niedziela Roku

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego apelujemy
o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.

2. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia podczas Mszy Świętej o godz. 18 będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w całym naszym narodzie.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Tym bardziej zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszym kościele będzie taka możliwość w piątek o godzinie 17. Z okazji pierwszego piątku z sakramentami świętymi odwiedzimy chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej według ustalonego porządku.

4. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 15 nasze osobiste i wspólnotowe intencje przedstawimy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas pierwszosobotniego nabożeństwa.

5. Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Podczas piątkowej Mszy Świętej o godz. 18 i pierwszopiątkowego nabożeństwa będziemy prosili Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

6. Odpowiadając na prośbę przewodniczącego episkopatu oraz księdza arcybiskupa zbierzemy dzisiaj do puszek i przekażemy do Caritas ofiary na wsparcie poszkodowanych w wichurach na początku sierpnia.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.