Dziś jest piątek, 29 marzec 2024. Imieniny: Wiktoryna, Helmuta

Ogłoszenia duszpasterskie 27.05.2018

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

2. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 9 i12. Na filiach: w Słutowie o godzinie 8, w Suliborzu i Nętkowie o 9, w Pomieniu i Rybakach o 11. O godz. 12 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach, których przygotowanie proszę w zwykłych miejscach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. ?Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie? ? powiedział Pan Jezus. Msza św. i procesja Bożego Ciała jest również w naszej parafii rocznicą ubiegłorocznej komunii.

3. Próba sypania kwiatków we wtorek i środę o godzinie 17.00.

4. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. w piątek o godzinie 15, w inne dni do czwartku o godzinie 18.00.

5. W pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Odwiedziny chorych o ustalonych porach. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi na rozważaniu i zmianie tajemnic Żywego Różańca oraz Mszy św. o godzinie 15.00.

6. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.30, a od piątku, 8 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

1. Patryk Biba, zam. w parafii Narodzenia NMP w Choszcznie
Ewa Ber, zam. w parafii Chrystusa Króla w Reczu
2. Mateusz Wiktor Kniaziewicz, zam. w parafii Chrystusa Króla w Reczu
Karolina Piekarska, zam. w parafii Chrystusa Króla w Reczu
3. Arkadiusz Graczyk, zam. w parafii Chrystusa Króla w Reczu
Beata Pelc, zam. w parafii Chrystusa Króla w Reczu.
zap. II