Dziś jest poniedziałek, 29 kwiecień 2024. Imieniny: Piotra, Rity

Ogłoszenia duszpasterskie 27.03.2016

1. Dziś Msze Święte o godz. 9.00, 11.30 i 18.00.

2. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Składka z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie wydziału teologicznego US i KUL Chociaż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy ? do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. W dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że ?obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa?. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji. Ministrantom i ks. Markowi za przygotowanie liturgii na czas Triduum Paschalnego. Harcerzom za pełnienie warty przy Grobie Pańskim. Paniom z Żywego Różańca za godne prowadzenie adoracji. Strażakom i innym osobom pełniącym różnorodne funkcje podczas procesji rezurekcyjnej.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy przez zbiórkę darów w kościele oraz w sklepach ?Groszek?, ?Lewiatan? i ?Od i Do? podzielili się z najbiedniejszymi różnymi produktami potrzebnymi do godnego przeżycia świąt

5. Podczas paschalnej oktawy będziemy przeżywać pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek od godziny 9.00 odwiedziny chorych z komunią św. W sobotę o godzinie 15.00 Różaniec Fatimski i Msza św. z komunią
wynagradzającą oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w sobotę o godzinie 16.00. O 17.00 spotkanie z rodzicami tej młodzieży.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia, wspólnie koronkę będziemy odmawiać przed wieczorną Mszą Świętą, a w piątek przed Mszą św. o godzinie 15.00.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary składane na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.