Dziś jest czwartek, 2 maj 2024. Imieniny: Zygmunta, Atanazego

Ogłoszenia duszpasterskie 26.11.2023

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to nie tylko ostatnia niedziela roku liturgicznego ale w naszej parafii to uroczystość odpustowa. Na sumę odpustową, którą przeżyjemy wraz z naszymi gośćmi zapraszam na godzinę 18.00. Jednocześnie w dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nasze rekolekcje przed adwentem. Nauki rekolekcyjne będziemy przeżywać codziennie do środy o godzinie 9.00 lub 18.00. Dodatkowe spotkania na filiach będą w poniedziałek w Suliborzu o godzinie 10.30 i w Pomieniu o godzinie 16.30; we wtorek w Pomieniu o 10.30 i w Suliborzu o 16.30. w środę w Nętkowie 16.00 i w Rybakach o 17.00.

2. W tym ostatnim tygodniu listopada w naszym kościele codziennie do czwartku podczas modlitwy o godz. 17.30 polecamy naszych bliskich zmarłych.

3. A w środę, zbliżając się do zakończenia obecnego roku liturgicznego i na zakończenie naszych parafialnych rekolekcji, jeszcze raz podczas Nowenny o godz. 18.00 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Tej, która jest naszą ucieczką, pomocą w uciskach i smutkach!

4. W czwartek, 30 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w ustalonych terminach. A w sobotę nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi wraz ze zmianą tajemnic Żywego Różańca o godz. 15.00.

6. W przyszłą niedzielę 3 grudnia rozpoczynamy Adwent czyli czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.