Dziś jest sobota, 21 maj 2022. Imieniny: Kryspina, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 26.09.2021


DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

2. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

3. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz. 17.30.

4. W pierwszy piątek miesiąca kapłani przyjdą do chorych w umówionych porach. O godz. 17.00 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej.

5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 15.00 msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi poprzedzona rozważaniem i zmianą tajemnic Żywego Różańca.

6. Z wielkim smutkiem ogłaszamy o zamykaniu kościoła w dni powszednie tygodnia zostawiając tylko otwartą kruchtę bez możliwości wejścia do nawy głównej. Dzieje się tak dla tego, że ktoś ośmielił się załatwić w kościele pozostawiając tam swoje nieczystości. Aby uchronić miejsce święte od takiego czyjegoś zachowania przynajmniej na jakiś czas musimy przyjąć takie ograniczenia. Kościół w dni powszednie będziemy otwierali w całości na pół godziny przed nabożeństwem.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele parafialne.