Dziś jest niedziela, 19 maj 2024. Imieniny: Iwa, Piotra

Ogłoszenia duszpasterskie 26.07.2015

1. Dziś ? siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem ze względu na przypadające dziś wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny ? dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Zarówno w pierwszym czytaniu mszalnym, jak i w Ewangelii była mowa o cudownym rozmnożeniu chleba. To była wyjątkowa interwencja Chrystusa. Zwykle człowiek zdobywa chleb dzięki swojej pracy. Dziś swoją modlitwą wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom, dziadkom i emerytom za chleb zdobyty ich ciężką pracą.

2. W środę o godz. 18.00 ? nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie ? Msza Święta wieczorna. W piątek o 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Msza św. przed obrazem miłosierdzia.

3. Izba Rzemieślnicza Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Szczecinie informuje, że posiada jeszcze wolne miejsca w prowadzonej przez siebie Zasadniczej Szkole Zawodowej w Kamiennym Moście. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie.

4. Sobotnia wieczorna Msza św. w Reczu jest odprawiana jako niedzielna dla tych wszystkich, którzy z jakiś powodów nie mogą uczestniczyć w Mszy św. niedzielnej w normalnym czasie. W wakacje Msza św. niedzielna w Słutowie jest odprawiana w sobotę o godzinie 18.00.

5. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Dziękuję też za ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego seminarium Duchownego. Proszę o ofiary na naprawę witraży w naszym kościele.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele parafialne.

1. Grzegorz Tokaj, kawaler, rz. kat., zam. w Nętkowie
Patrycja Przygońska, panna, rz. kat., zam. w Nętkowie zap. III